پارس ازن

تصفیه آب استخرها توسط ازن

 مطمئن ترین و موثرترین سیستم ضد-عفونی کنند ه شناخته شد ه در جهان است . ازن ضد عفونی کنند ه ای کاملا طبیعی، بسیارقوی ودوست دارمحیط زیست است ، که سالهاست درکشورهای اروپایی وامریکایی جهت تصفیه وضدعفونی بی خطرآب شُرب واستخرهای شنا مورداستفاد ه قرارمی گیرد. برخلاف کلر یا مواد شیمیایی دیگر ضد عفونی با ازن هیچگونه مواد سمی یامضردرآب به جای نمی گذارد و طبعا نیاز به پالایش مجدد آب ندارد،تصفیه باازن کیفیت و شفافیت آب راافزایش میدهد کلیه میکروارگانیزم ها مثل هپاتیت، وبا، ایدز، قارچها، باکتریها، تخم انگل معلق درآب رابه سرعت ازبین می برد فاقد عوارضی چون حساسیت های تنفسی، خشکی وخارش پوست سوزش چشم وغیره است. روشی بسیار طبیعی و مقرون به صرفه است ، بدون استفاد ه از هر گونه مواد شیمیایی مانند کلرو ...كيفيت آب در استخر هاي شنا از نظر سلامت آب و مشخصات ظاهري آن يكي از مهمترين عوامل درايجاد نشاط و شاد ابي در شناگر و تبديل فضاي استخر به مكاني مفرح وشادي بخش براي استفاد ه كنندگان مي باشد . از اين رو روش ها و سيستم هاي پالايش وضد عفونی آب در استخر هاي شناجهت دسترسي به كيفيت مطلوب آب دردرجه اول اهميت قرار مي گيرد .

با توجه به عوارضی که کلر برای سلامتی شناگران، از قبیل خطرابتلا به آسم، بیماریهای ریوی , سرطان مثانه و ... د ارد، چندین دهه است که از این ماده شیمیایی در اروپاوامریکا استفاد ه نمی شود ودستگاههای مولد ازن با استفاده از فناوری  کاملا طبیعی جهت استریل کردن آب استخرها جایگزین شده اند.

افزایش اکسیژن درآب ومحیط استخر
ايجاد شفافيت مضاعف درآب
حذف بوي بد آب دراستخر
عدم ايجاد حساسيت براي چشم و پوست شناگر
عدم ايجاد خورد گي در تاسيسات استخرو سازه هاي فلزي اطراف آن
سازگار بودن با محيط زيست
بي خطر بودن براي كاربر و اپراتور
اقتصادي بودن استفاد ه از ازن

عدم توليد پساب هاي زيان بار براي محيط زيست

 

 

 

 

 

 

 

 

با توجه به عوارضی که کلر برای سلامتی شناگران، از قبیل خطرابتلا به آسم، بیماریهای ریوی , سرطان مثانه و ... د ارد، چندین دهه است که از این ماده شیمیایی در اروپاوامریکا استفاد ه نمی شود ودستگاههای مولد ازن با استفاده از فناوری  کاملا طبیعی جهت استریل کردن آب استخرها جایگزین شده اند.

فواید استفاده ازن در استخر ها:                                         

1:افزایش اکسیژن درآب ومحیط استخر
2:ايجاد شفافيت مضاعف درآب
3:حذف بوي بد آب دراستخر
4:عدم ايجاد حساسيت براي چشم و پوست شناگر
5:عدم ايجاد خورد گي در تاسيسات استخرو سازه هاي فلزي اطراف آن
6:سازگار بودن با محيط زيست
7:بي خطر بودن براي كاربر و اپراتور
8:اقتصادي بودن استفاد ه از ازن

9:عدم توليد پساب هاي زيان بار براي محيط زيست

10:ازن 9/99 درصد باکتریها را نابود میکند

 

مضرات کلر

1: ایجاد حساسیت تنفسی وخشکی پوست و سوزش چشم

2:ایجاد بوی شدید و تند در فضای استخر

3:سرعت پایین تر از ازن در فرایند ضد عفونی کردن

4:ایجاد رسوب بروی دیواره های استخر

5: این مطالعات نشان داد کلر موجود در آب و همچنین در فضای استخرها میتواند باعث تحرک مجاری تنفسی کودکان و نوجوانان شده و این کودکان را به بیماری آسم یا حساسیتهای تنفسی و ورم غشاء مخاطی بینی مبتلا کند

6: کلرباقیمانده در اثر ترکیب با مواد آلی موجود در آب تولید ترکیباتی موسوم به تری هالومتان ها را می کند و بیشتر متخصصان بر سرطان زا بودن این ترکیبات تاکید دارند.

7:کلرزنی باعث کشته شدن میکروارگانیزمهای موجود در آب می شود. این درحالی است که لاشه این میکرو ارگانیزمها در آب باقی می مانند و ممکن است خود منشا آلودگی شوند

سازمانهاي· تائيد كننده استفاده از· ازن
1- سازمان· غذا و داروي· امريكا·· FDA
2- آژانس حفاظت·· محيط زيست···· EPA
3- سازمان سلامتي شغلي آمريكا·· OSHA
4-· سازمان غذایی دارویی اروپا·· ADEC
5- معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت – درمان و آموزش پزشكي ايران