پارس ازن

آب آشامیدنی

آب آشامیدنی
استفاده از ازن در زمینه تصفیه آب در در کشور های پیشرفته قدمتی بیش از 150 سال دارد. ازن به علت قدرت اُکسندگی بالا، سرعت زیاد در عملکرد و تولید اکسیژن به عنوان ماده جانبی در عملیات تصفیه، خصوصیات منحصر به فردی نسبت به سایر مواد ضد عفونی کننده موجود در بازار دارد، که امروزه می توان از آن به عنوان بهترین گزینه برای تصفیه آب شرب شهری و روستایی و تولید آب بسته بندی نام برد. با فرایند ازناسیون آب آشامیدنی، عاری از هر گونه عوامل بیماری زا و هر گونه میکرو اورگانیسم می شود. به عنوان مثال تصفیه آب انتقالی از سد دوستی به مشهد توسط فرایند ازناسیون انجام می گردد.
مزایای استفاده از ازن در تصفیه آب:
ازن باعث افزایش کیفیت و بهبود در طعم، بو و زلالی و ارتقای غلظت اکسیژن محلول در آب می گردد. بنابراین آبی زلال، پاکیزه و گوارا خواهیم داشت.
به دلیل تولید ازن در محل تصفیه خانه، کاهش چشمگیری در هزینه های عملیاتی و مصرف مواد شیمیایی ضد عفونی کننده و خطرات حمل و نقل و نگهداری صورت می پذیرد.
در کارخانه جات آب بطری شده از ازن برای ضد عفونی آب مصرفی، تجهیزات و خطوط انتقال آب، مخازن، پرکن ها و همچنین شوستشوی بطری ها، ظروف و درپوش ها استفاده می شود.
استفاده از ازن در آب بطری شده، تضمین کننده کیفیت بالای آب از نظر شفافیت و حذف رنگ و بو میگردد. همچنین موجب جلوگیری موثر از سبزینه زدن(جلبک) در داخل بطری می شود.
مزایای ذکر شده در بالا در مورد تصفیه خانه های آب شرب شهری و روستایی نیز صادق است با این توضیح که برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه احتمالی، که در خطوط انتقال آب ایجاد می گردد میزان محدودی کلر به آب تزریق می شود.